Kombi Servisi 5 yorum

Kombi Bakımı ve Petek Bakımı

Kombi Bakımı ve Petek Bakımı İçin Yapmanız Gerekenler

Kombi bakımı ve petek bakımı için; kombinizin ve tesisatınızın sağlıklı çalışıp uzun ömürlü olması için düzenli olarak bakım yaptırmalısınız. Bakımı yapmış oldurılmayan kombi ve döşemın verimi düşer ve ömrü kısalır. Verimi düşen kombi daha fazla doğalgaz tüketir ve evinizi daha azca ısıtır. Bunlar da size soğuk algınlığı ve kabarık doğalgaz faturaları olarak geri basar. Kombi alırken mutlaka kullanma klavuzlarını saklayınız.

Kombi Servisi

Kombi Servisi

Kombinizin ve döşemınızın sağlıklı çalışıp uzun ömürlü olması için tertipli olarak bakım yapmış oldurmalısınız.  Bakımı yapmış oldurılmayan kombi ve döşemın verimi düşer ve ömrü kısalır. Verimi düşen kombi daha fazla doğalgaz tüketir ve evinizi daha az ısıtır. Bunlar da size soğuk algınlığı ve kabarık doğalgaz faturaları olarak geri rotatif. Uzun sure çalıştırılmayan kombi ve döşem çalıştırılmadan önce ne olursa olsun bakımının yapılması ve parçaların görevlerini yerine getirdiğinden emin olunması gerekir.

Kombi ve döşemın bakımında dikkat edilecek hususlardan bazıları şunlardır:

1. Kombi aletinin içindeki ısı ileten parçaların toz ve kirle kaplanmadığından emin olunur. Aşırı kirlenen ve hasar gören döşem parçaları kombinizin ömrünü kısaltır, doğalgaz tüketimini arttırır.
2. Kombi aletinin tüm elektrik aksamı denetim edilir.
3. Isı sensörleri kontrol edilir ve bacanın açık olduğundan kesin olunur.
4. Kombi su seviyesi ve bu seviyenin tutarlılık seviyesi kontrol edilir.
5. Döşem suyunuzun bir süre sonrasında değiştirilmesi gerekebilir. Aşırı kirlenen tesisat suyu, ısı iletimini aksatır ve daha fazla doğalgaz tüketmenize niçin olur.
6. Özellikle tesisat suyu değiştirildikten sonrasında tesisat içinde kalan hava alınır.
7. Kombinin su hattında bulunan kir filtresi denetim edilir. Eskiyen veya aşırı kirlenen filtrelerin değiltirilmesi gerekir. Aksi halde kombi döşemınızdaki kirli su oranı artar ve ısı transferi yavaşlar. Bu konum doğalgaz faturanıza yansır.
8. Kalorifer peteklerinin de bakıma ihtiyacı vardır. Konbi peteklerinin iç ve dış temizliği ısı iletimini büyük ölçüde arttırarak daha azca doğalgaz tüketmenizi sağlar. Konbi peteklerinin konvektörleri genellikle ulaşılması güç yerlerde odukları için kir tutmaya müsaittirler. Özellikle ilk çalıştırmada gelen kokuyla anlaşılan konvektördeki kir birikmesi evinizin ve iş yerinizin hijyeni için çekince oluşturabilir.

Kombinizin bakımını yapmış oldurdığınız takdirde eski kombinizin verimi artar. yeni kombinizin de ömrü uzar. Kombi ve döşemınızdaki arızalar kış mevsiminin en soğuk dönemlerinde doğalgaz faturanıza yansımaz. Bakımı yapmış oldurılan kombiler devamlı arızalanmıyacağı için size beklenmedik masraf çıkarmazlar. Sonuç olarak daha azca doğalgaz faturası ödeyerek daha çok ısınırsınız.

Kombi Bakımı ve Petek Bakımı

Kombi Bakımı ve Petek Bakımı

— 5 Comments —

  • Merhabalar Hasan Bey;
   Son teknolojik cihazlarımız ile kombiniz ve kombi petekleriniz için gerekli tüm temizlik ve bakıım çalışmalarını yapmaktayız. fiyat ve randevu için mutlaka telefon numramızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 1. Hangi kombi servislerine bakiyorsunuz acaba. kullanmis oldugumuz bir kombi var ama kombi markasini bilmedigim icin servis cagiramiyorum.

  • Merhabalar Fatih Bey;
   Tüm kombi servislerine hizmet vermekteyiz ama piyasada yaygın olarak kullanılan kombi markalarını sizin için listeledim. Sanırım sizin probleminin kombinizin markasını bilmiyor olmanız. Mutlaka kombi cihazınızın yan tarafınya ya da alt kısmında kod numarası yazan etiket bulunuyordur. Bu etiket üzerinde yazan kodu google vb. arama motorlarında aratırsanız mutlaka markaya ait olan kombi model gibi bilgiler içeren bir sayfaya ulaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir etiket bulunmuyorsa kombinizde, bir fotoğrafını çekerseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz.
   Demirdöküm kombi,
   Protherm kombi,
   Vaillant kombi,
   Bakmak kombi,
   Buderus kombi,
   Viessmann kombi,
   Bosch kombi,
   Beko kombi,
   Eca kombi,
   Ferroli kombi,
   İmmergas kombi,
   Arçelik kombi,
   Alarko kombi,
   Baykan kombi,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir