Kombi Servisi 3 yorum

Kombi gün boyu açık mı kalmalı ?

Kombi gün boyunca açık mı kalmalı sorusuna yanıt. Kombi faturasından tasarruf yöntemi olarak eminim herkesin aklında bu soru geçiyordur. Çünkü kombinin tüm gün açık kalması konusunda herkes bir şeyler söylemekte. Yalnız kombinin açık kalması konusunda tam net bir bilgi bilmemekte. Bu yüzden de kombinin açık kalma konusu malesef ki kapalı bir kutuya hapsolmuş değerli bir bilgi niteliğindedir. Şimdi kombinin gün boyu açık kalmalı mı konusuna açıklık getirelim. Uzmanlarımıza kombinin gün boyu açık kalma konusunu sorduk ve cvapları;Evinizde gün süresince kimse bulunmuyorsa buna evcil hayvanlarınızda dahil, akşam belli saatlerde hepimiz aynı saatlerde eve dönüyorsa kombinizi tüm gün açık bırakmanız tasarruflu olmayacaktır. Çünkü kombinin merkezi bir sistem olarak çalışmaz. Sizin ortamı ısıtmak için harcadığınız ısı maalesfki alt ve üst komşularınızın kombilerini çalıştırmadıkları için yalıtımsız bir binada kombinizi tüm gün çalıştırmanız size hiçbir getirisi olmayacaktır. Yalnız çalışan bir çift, öğrenci çocuklardan oluşan aile için tavsiyemiz programlanabilir kombi. Dijital bir kombi kullanarak eve giriş saatinden bir saat öncesine kombinin çalışmasının programlanmasıdır. Yeni teknolojik yapılar ile kombinizi gün boyu açık bırakmak zorunda kalmazsınız ve akıllı telefonlarınız ile veya tabletleriniz ile kontrol edebilirsiniz. Böylece evde olunmayan saatlerde yakıt tasarrufu sağlanabilir.

Evinizde sürekli ev halkından biri bulunuyorsa, kombinizi düşük bir sıcaklık seviyesinde gün boyu çalıştırmanız daha konforlu ısınmanız için en uygun seçenektir. Tüm radyatörlerin soğuduktan sonrasında yeniden ısıtılması esnasında harcamış olduğunız yakıt ile gün boyu düşük sıcaklıkta çalışan kombinin harcadığı yakıt miktarı içinde çok büyük bir fark yoktur. Bu yüzden tüm gün evinizde yaşayan biri var ise onu evininizin sıcağından mahrum etmeyin. Kombinizi düşük ısı seviyesine ayarlayarak çalıştırmaya devam. Bu yöntem ile tasarruf sağlayabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşmanız bizim ve diğer kullanıcılar için önemlidir. Lütfen aşağıkdaki yorum kısmında sizde düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Tarafınıza en kısa zaman içerisinde bilgi dönülecektir.

Kombi gün boyu açık mı kalmalı? Akşam eve gelince mi yakmalı?

Kombinizi doğru saatlerde çalıştırmak daha iyi ısınmak için şart!

kombi

kombi

— 3 Comments —

  1. Merhaba iyi çalışmalar

    Eve geldiğimizde digital ayarlı bir kombimiz yok ise önden kısa süre için yüksek devirde çalıştırıp sonradan ev ısındığında normale çekmemiz daha mı tasarrufludur?

    • Merhabalar Fefik Bey;
      Isıtmak istediğiniz mekanınız metra kare olarak 80m2 altında ise yüksek devirde kombinizi çalıştırmanıza gerek yok. Düşük devirde de kombiniz verimli çalışacaktır. Eğer bulunduğunuz ortam 80m2 üstünde ise 2 devir üstünde çalıştırmanız uygun olacaktır. Kombiniz bu sayede kendini fazla yormadan gerekli ısıyı ortama yayacağından tasaruflu bir kullanım gerçekleştirmiş olacaksınız. Daha sonra ise normal konumda kullanmaya devam edebilirsini kombinizi. Daha detaylı bir görüşmek isterseniz istediğiniz zaman bizleri telefonla arıyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir